вівторок, 24 травня 2022 р.

Михайло Стельмах – класик, якого любили за правду.Земляки-ювіляри.

Сьогодні ,виповнюється 110-років з дня народження Михайла Панасовича Стельмаха.      

      24 травня 1912 року у сім’ї звичайного хлібороба народився Михайло Стельмах – український письменник, драматург, педагог і фольклорист.

Дитинство минало на Вінниччині в селі Дяківцях Літинського району.
Про дитячі роки малого Михасика можна дізнатися із автобіографічної повісті “Гуси-лебеді летять”. Там достеменно зображено його життя. Сім’я була бідною, чобіт малий не мав, але вроджена доброта й уміння у найменшій травинці помічати красу природи навчили радіти кожному дню, із повагою ставитися до людської праці. З величезною любов’ю письменник завжди згадував про батьків і діда. Саме вони навчили малого людяності, здатності у нелегкому трударському житті вистояти, не схиливши голови, почуттю гумору, яке дорослий Михайло Панасович пронесе через усе життя.                                                                                                                           Талановита людина талановита у всьому. Це ті слова, які можуть повністю охарактеризувати Михайла Панасовича. Його творчість - зразок глибокої народної творчості. Вона бере свій початок із землі, із пшеничного колоса. із дівочої усмішки, із вечірньої роси та ясного місяця.

       Письменник закоханий в нiжнiсть людської душі, в плоди людського діяння, в щедрiсть народного таланту.
Відчуття краси народної душі, розуміння дум і сподівань народу визначає магістральні шляхи творчості Михайла Стельмаха. Він розкрив красу людини, розум, показав золото тих рук, що пахнуть сонцем і хлібом.

Романи, повісті та п'єси письменника перекладені на 34 мови народів світу і видані мільйонним тиражем. Вони стали невiд'ємною частиною духовного життя кожної  освідченої людини.джерелом естетичної насолоди та мірилом гуманізму, вселюдських ідеалів правди, добра і краси.

                                                                     (взято з різних джерел інтернету.)

Немає коментарів:

Дописати коментар

День гідності та свободи

  Сьогодні Україна відзначає День гідності та свободи. Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної Укра...