Щороку в третій четвер травня Україна відзначає унікальне національне свято – День вишиванки. Це свято самобутнє і не прив'язане до жодного державного чи релігійного. Утім мільйони українців саме цього дня дістають із шафи національне вбрання – вишиванку, і йдуть у ній на роботу, в університет чи до школи. Цього року День вишиванки припадає на 19 травня.
Вишиванка — це символ здоров'я
та краси, щасливої долі й родової
пам'яті, порядності й чесності,
любові та святковості; крім того,
вишиванка – це ще й оберіг. Символіка
вишивки залежала від того, кому
призначалося вбрання:
парубкові-нареченому, чоловікові чи
хлопцеві
Традиція святкування Дня вишиванки виникла ще у 2006 році. Ідея цього свята належить письменниці та журналістці Лесі Воронюк. Вона, тоді ще студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, запропонувала своїм однокурсникам та викладачам вибрати один день та усім разом одягти вишиванки на пари. Її надихнув одногрупник Ігор Житарюк, який завжди ходив на навчання у вишиванці.
Спочатку ідею дівчини підтримало кілька десятків студентів і викладачів. Згодом свято розрослося до всеукраїнських маштабів.Вже в 2011 році був встановлений рекорд за кількістю людей у вишиванках одному місці .На центральній вулиці Чернівців Зібралося чотири тисячі людей у вишиванках.А зараз Всесвітній день вишиванки відзначають у понад 50 країн світу.
Немає коментарів:
Дописати коментар