пʼятниця, 28 січня 2022 р.

Пам'ятаємо героїв Крут

До Дня пам"яті Героїв Крут 

"Крути-символ національної пам'яті"

Бібліотека коледжу разом зі всією Україною вшановує пам'ять юних нескорених Захисників Української Народної Республіки, Героїв Крут,які мужньо постали проти чотирьохтисячної більшовицької армії задля захисту нашої держави та власною кров'ю вписали нову героїчну сторінку в історії українського визвольного руху.

       Бій під Крутами - день подвигу та прикладу для майбутніх та нинішніх поколінь,день надії і любові до своєї Батьківщини,що став одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність. Подвиг українських юнаків під Крутами,які своєю кров'ю окропили святу землю в боротьбі за волю України,навічно залишаться в історії як символ національної честі.

      Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи пробудження українців,усвідомлення нашого права на жити на власній землі та святого обов'язку - боронити її.

      Минуло більше ста років.і ми знову змушені відстоювати власну свободу та соборність. тереторіальну цілісність і незалежність.Наші Захисники демонструють спадковість українських військових традицій та звитяги.що є відзеркаленням героїчного минулого українського народу.


Сьогодні ми вшановуємо героїзм української молоді, справжніх патріотів,які загинули у нерівному бою,виборюючи Українську державність.У холодному січні 1918 року ці хлопці подали приклад усій нашій нації.   

         Тож схилімо голови у скорботі за тими,хто віддав життя за Незалежність України...Світла їм пам'ять та вічна слава!


На Аскольдовій могилі
Поховали їх —
Тридцять мучнів українців,
Славних, молодих…
На Аскольдовій могилі
Український цвіт! —
По кривавій по дорозі
Нам іти у світ.
На кого посміла знятись
Зрадника рука? —
Квитне сонце, грає вітер
І Дніпро-ріка…
На кого завзявся Каїн?
Боже, покарай! —
Понад все вони любили
Свій коханий край.
Вмерли в Новім славою святих. —

На Аскольдовій могилі
Поховали їх.

славою святих. —
На Аскольдовій могилі
Поховали їх.

21 (8) березня 1918 р.        Павло Тичина.



Немає коментарів:

Дописати коментар

День гідності та свободи

  Сьогодні Україна відзначає День гідності та свободи. Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної Укра...