середа, 22 січня 2025 р.

З Днем соборності України

 

Щороку 22 січня ми відзначаємо День соборності України! Це свято проголошує територіальну єдність країни. Під час повномасштабної війни як ніколи важливо знати свою історію.

Що означає День соборності України

22 січня 1919 року в Києві було підписано Акт злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки. Документ проголошував створення єдиної української держави та об'єднання двох армій.

На жаль, мрія українців про власну вільну країну тоді не збулася. Невдовзі після підписання Акта українські землі знову роз'єдналися, і лише 1991 року наша батьківщина нарешті здобула незалежність. А з 1999 року почали офіційно відзначати День соборності України, який за радянських часів був заборонений.

Головний звичай Дня соборності - об'єднання людей у живий ланцюг. Уперше таким чином українці зібралися 1990 року на честь 71-річчя Акту злуки. Довжина ланцюга становила понад 770 км - від Івано-Франківська до Києва через Стрий, Львів, Рівне та Житомир. Понад 3 мільйони людей взяли участь в акції.

Відтоді "живий ланцюг" став щорічною традицією Дня соборності. У нього навіть збираються українські біженці за кордоном. Також до свята проводять інформаційні заходи, виставки, концерти.

І сьогодні, коли Україна виборює свою незалежність у війні, ідея соборності набуває особливого значення. Єдність усіх регіонів, згуртованість і спільна праця є запорукою нашої перемоги. Соборність – це не лише історія, це наша сучасна відповідь на виклики, які ставить перед нами агресор. Тільки разом ми зможемо відновити територіальну цілісність і забезпечити майбутнє нашої країни як незалежної та демократичної держави.


четвер, 16 січня 2025 р.

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЗАХИСНИКІВ ДОНЕЦЬКОГО АЕРОПОРТУ.

 ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЗАХИСНИКІВ ДОНЕЦЬКОГО АЕРОПОРТУ.


З 2018 року за ініціативою самих кіборгів в Україні 16 січня вшановували пам'ять захисників Донецького аеропорту. Ця важлива пам’ятна дата для України запроваджена з ініціативи українських бійців, які 242 дні боронили цей стратегічний об’єкт.

У цей день українці вшановують захисників донецького аеропорту. За витривалість, стійкість та мужність їх нарекли кіборгами. Вони стали символом патріотизму та відданості незалежній Україні. Бійці, які захищали летовище, отримали державні нагороди (деякі – посмертно). 

Боротьба за аеропорт Донецька розпочалася 26 травня 2014 року, коли російські найманці захопили термінали летовища. Українські бійці того ж дня повернули контроль над аеропортом, завдавши терористам нищівного удару. Бойові дії тривали до січня 2015 року та скінчилися лише після повного руйнування терміналів. Понад 200 українських бійців віддали життя за Україну, а 500 – отримали поранення.

Під шквальним вогнем участь в обороні також брали медики та волонтери. Їхні подвиги теж вшановують у День пам’яті Кіборгів.

Бої за Донецький аеропорт - одні з найзапекліших у війні на сході України. Звитяжна оборона летовища стала символом незламності та бойового духу нашого війська, а їхній подвиг забуттю не підлягає.

Сьогодні наші воїни продовжують стримувати ворога на сході України, тим самим доводячи усьому світові, що українська нація є незламна та непереможна

На жаль, тепер Україна щодня втрачає своїх найкращих синів, своїх героїв-захисників, щодня оплакує та вшановує їхні подвиги та світлу памʼять.

Памʼятаймо, якою ціною відстоюємо нашу

УКРАЇНУ

ДЕМОКРАТІЮ

СВОБОДУ та

НЕЗАЛЕЖНІСТЬ…

Вічна Слава нашим Героям!

 20 січня 2022 року, спільним Наказом Міністра оборони України та Головнокомандувача Збройних Сил України установлено в системі Міністерства оборони України День вшанування захисників Донецького аеропорту відзначати щороку 20 січня.

"Живіть так, щоб встигли зоставити слід після себе путящий", Олесь Гончар

  3 квітня 1918 – у селі Ломівка біля нинішнього міста Дніпро народився Олесь Гончар – письменник, літературний критик, громадський діяч, пе...