четвер, 16 травня 2024 р.

Вишивана душа мого краю

 

    Щороку в третій четвер травня Україна відзначає унікальне національне свято – День вишиванки. Це свято самобутнє і не прив'язане до жодного державного чи релігійного.Утім мільйони українців саме цього дня дістають із шафи національне вбрання – вишиванку, і йдуть у ній на роботу, в коледж чи до школи. Цього року День вишиванки припадає на 16 травня.

    Вишиванка — це символ здоров'я та краси, щасливої долі й родової пам'яті, порядності й чесності, любові та святковості; крім того, вишиванка – це ще й оберіг. Символіка вишивки залежала від того, кому призначалося вбрання: парубкові-нареченому, чоловікові чи хлопцеві.

    Традиція святкування Дня вишиванки виникла ще у 2006 році. Ідея цього свята належить письменниці та журналістці Лесі Воронюк. Вона, тоді ще студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, запропонувала своїм однокурсникам та викладачам вибрати один день та усім разом одягти вишиванки на пари. Її надихнув одногрупник Ігор Житарюк, який завжди ходив на навчання у вишиванці.

    Спочатку ідею дівчини підтримало кілька десятків студентів і викладачів. Згодом свято розрослося до всеукраїнських маштабів.Вже в 2011 році був встановлений рекорд за кількістю людей у вишиванках одному місці .На центральній вулиці Чернівців Зібралося чотири тисячі людей у вишиванках.А зараз Всесвітній день вишиванки відзначають у понад 50 країн світу.




середа, 8 травня 2024 р.

День пам’яті і перемоги над нацизмом

Сьогодні - День пам’яті і перемоги над нацизмом.


Із оголошення повітряної тривоги, пуску ракет і шахедів розпочався цьогоріч в Україні День пам’яті та примирення. Під прицілом рашистів- життя українців та енергетичні обʼєкти. І нічого святого, людяного- ні памʼяті, ні примирення…
Друга світова принесла горе і страждання майже в кожну українську родину! Моя родина – не виняток. Про страшну війну я пам’ятаю з розповідей свого діда.
Для людей всього Світу вже достатньо часу минуло, щоб переосмислити й проаналізувати події Другої світової війни, щоб докорінно зруйнувати радянсько-совкові міфи про неї.
Друга світова - не про «пабєду», яку присвоїла собі росія. А про загибель мільйонів людей різних країн і віросповідань, яких знищив фашизм.
8 травня 1945 року – це точка відліку закінчення жорстокої війни і перемоги над нацизмом. Це про шість страшних років в історії людства!
Цей день нагадує про катастрофічну війну з усіма її наслідками, а не про тріумф одних народів над іншими, переможців над переможеними. Про тисячі вбитих, закатованих, незнайдених й заморених. Тих, хто поліг на полі бою, в окопах чи під час бомбардувань міст і сіл, де жили мирні люди.
Це про обірване життя майже 75-ти (!) мільйонів людей різних рас і націй, чоловіків і жінок, воїнів і мирного населення, дітей і літніх людей. Загинуло майже 8 мільйонів українців – це чверть усього тогочасного населення України.
Згадуючи героїзм українців у боротьбі з нацизмом, такий же героїзм ми бачимо сьогодні в українських воїнах, які виборюють майбутнє нашої країни, Європи і всього Світу.

Три роки поспіль цю історичну дату всі ми переосмислюємо з глибоким трагізмом та незламною вірою. росія хоче примусити нас писати нову історію нашої держави кров’ю і болем, стогоном поранених, сльозами сиріт і плачем вдів. Дві страшні війни. Тоді і зараз. 8 травня 1945 року - закінчення жорстокої війни і перемоги над нацизмом. Прийде час і ми напишемо ще одну дату – Перемоги України над рашизмом!
🇺🇦
Слава Героям!




День гідності та свободи

  Сьогодні Україна відзначає День гідності та свободи. Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної Укра...