вівторок, 22 лютого 2022 р.

22 лютого семінар на тему: "Профіль установи у Web of Science"

 

    22 лютого 2022 року, попередньо зареєструвавшись на семінар "Профіль установи у Web of Science", який відбувся в Державній науково-технічній бібліотеці,  прослухали як створити, корегувати, підтримувати в актуальному стані профіль установи Web of Science (organization-enhanced), та ознайомились з аналізом публікаційної діяльності. Дізнались як розподіл статей по виданням, цитувань, співпраць дозволяє корегувати наукову діяльність та є важливим і для установи і для керівника закладу. На вебінарі було розглянуто складнощі, що можуть виникати при аналізу публікаційної діяльності установи їхні причини, наслідки та як запобігти.


 


 


понеділок, 21 лютого 2022 р.

21 лютого МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ


    21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. 
    Міжнародний день рідної мови. Свято було засновано 2000 року за ініціативою ЮНЕСКО, щоб показати, що саме унікальність мови відрізняє один народ від іншого на планеті Земля. Дату обрали не випадково. Саме 21 лютого 1952 року в Бангладеш відбувся збройний конфлікт через мову. Тоді загинуло 4 студента. Рідна мова – це носій знань і цінностей, які передаються від одного покоління іншому в якості нематеріального культурного спадку. На жаль близько 43% мов сьогодні перебувають на межі зникнення. А 40% людей не мають змоги отримати освіту рідною мовою.

    Цікавий факт: у світі існує близько 7 тисяч мов, але всі вони об’єднуються науковцями у порівняно маленьку кількість мовних сімей. Найрозповсюдженішими сьогодні вважаються індоєвропейські мови, які є рідними для майже половини всього населення планети. Саме в цю групу мов входить і українська.

    Головна мета заснування свята – показати важливість та підтримати самобутність кожної окремої мови світу. Адже недаремно кажуть, що без мови нація помирає, тому що в ній міститься культура і історія цілої держави. 
  

    В
Україні це свято відзначають з 2002 року, коли для зміцнення державотворчої функції української мови та сприяння вільному розвитку і використанню інших мов національних меншин України було видане розпорядження “Про відзначення Міжнародного дня рідної мови”. В ці важкі часи українцям як ніколи важливо підтримувати свою рідну мову словом, віршем, піснею.

    Щиро бажаємо всім серцем і душею завжди любити свою країну, пишатися рідною мовою і прославляти свою культуру. Нехай мова завжди залишається сильним і потужним інструментом не тільки спілкування, а й розвитку.

неділя, 20 лютого 2022 р.

20 лютого - ДЕНЬ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

 

А сотню вже зустріли небеса..
Летіли легко, хоч Майдан ридав…
І з кров´ю перемішана сльоза….
А батько сина ще не відпускав..
Й заплакав Бог, побачивши загін:
Спереду – сотник, молодий, вродливий
І юний хлопчик в касці голубій,
І вчитель літній-сивий-сивий..
І рани їхні вже не їм болять..
Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло..
Як крила ангела, злітаючи назад,
Небесна сотня в вирій полетіла…

Людмила Максимлюк (21 лютого 2014 р.)

20 лютого 2022 року Україна вже ввосьме відзначає День пам’яті Героїв Небесної Сотні, день пам’яті українців, які довели, що від кожного з нас залежить те, у якій країні ми житимемо, що немає нічого більш дієвого, як єдність та згуртованість народу навколо поставленої мети. Ця дата є найтрагічнішою в історії Революції Гідності, оскільки саме в цей день в центрі Києва загинуло найбільше активістів.

 Сьогодні ми вшановуємо пам’ять тих громадян, завдяки яким було змінено перебіг історії нашої держави під час подій Революції Гідності, тих, хто ціною власного життя захищав ідеали демократії, відстоював права та свободи людини, європейське майбутнє України.



Низький уклін Героям Небесної Сотні за їхню самопожертву та відданість Україні! Нехай світла пам’ять про їх подвиг додасть нам сил і наснаги в цей нелегкий час, зміцнить наш дух та віру в краще майбутнє.

Бажаємо всім миру, злагоди, добра та нових здобутків в ім’я рідної України!






середа, 16 лютого 2022 р.

День Єднання України.

Щороку 16 лютого в Україні на державному рівні відзначатимуть нове державне свято — День єднання.

Відповідний Указ № 53/2022 опублікований на сайті глави держави.

Цього дня закликають підіймати національні прапори та прикріплювати до одягу синьо-жовті стрічки. Відповідно до Указу, в цей день будуть підняті Державні Прапори України на будинках і спорудах у всіх населених пунктах, о 10:00 буде виконано Державний Гімн України


 

понеділок, 7 лютого 2022 р.

200 років від дня народження Опанаса Васильовича Марковича

 8 лютого 1822 року народився Опанас Маркович (Маркевич) – український фольклорист, етнограф, композитор.

Опанас Васильович Маркович (Маркевич), народознавець і фольклорист, етнограф і громадський діяч, член Кирило-Мефодіївського Братства й чоловік Марії  Вілінської –Маркович, відомої як Марко Вовчок, народився в с.Кулажинцях (нині Гребінківський район Полтавської області) в багатодітній родині начальника канцелярії військового міністра.   

В Кулажинцях  минули дитячі роки та юність Опанаса. Був чемним, розважливим, дуже любив слухати, як його мама, Олена Кірстен, грає на фортепіано.  

Рано навчився читати й підкорив місцевих селян здатністю гарно розповідати. Записував пісні, почуті в рідному селі, а потім співав їх для гостей разом з мамою.   

День гідності та свободи

  Сьогодні Україна відзначає День гідності та свободи. Цього дня, з інтервалом у дев’ять років, розпочалися дві доленосні для сучасної Укра...